MASAż

Masaże w Bielsko-Białej

Kto z nas nie odczuwa czasem potrzeby odpoczęcia od codzienności, odprężenia się i zapomnienia o trapiących nas problemach? W dzisiejszych czasach jest to prostsze niż może się wydawać. Istnieje wiel czytaj więcej »

kartony tekturowe rzeszów

Wybór kartonów

Kartony można kupić na sztuki, ale można również kupić w zestawach. Mogą tam być różne rozmiary, które będzie można w indywidualny sposób dopasować do własnych potrzeb. To dobrze, że są ogólnie dos czytaj więcej »

fotobudka

Zdjęcia na weselu

Każdy z nas zna zdjęcia weselne. Jednak mało, kto z nas je lubi. Niestety jesteśmy do nich wręcz zmuszani. My, kiedy jemy, kiedy tańczymy mamy nagle robione zdjęcia. Wychodzimy przy tym mało ciekawie, czytaj więcej »

ogrzewanie nadmuchowe

Najlepsze ogrzewanie

Wiele osób zastanawia się dzisiaj nad tym jak zainwestować w ogrzewanie. I jak się okazuje sprawa nie jest wcale taka prosta i oczywista. Dlatego właśnie musicie wiedzieć, że to właśnie takie ciesz czytaj więcej »

pozycjonowanie

Dobre pozycjonowanie dla twojej strony www

Wiele firm które zleciły przygotowanie strony internetowej nie wiedzą do końca dlaczego ona nie działa jeśli już została w drążona. Dlatego właśnie musicie wiedzieć, że dziś z internetu korzysta napr czytaj więcej »

Garaże blaszane Łódź

Garaż blaszany to połowa sukcesu

Niektórzy uważają, że garaż blaszany to całkowity sukces. Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Garaż blaszany to tylko i wyłącznie częściowy sukces. Dlaczego mowa o częściowym a nie całościowym czytaj więcej »

śniadanie dla ucznia

Co na śniadaniu dla ucznia?

Co powinno znaleźć się na śniadaniu dla ucznia? Wydaje mi się, że w żadnym wypadku nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niemniej można wskazać pewien kierunek, kierunek, gdzie t czytaj więcej »

prawnik Szczecin

Czy każdy prawnik jest odpowiedni?

Nie wiem dlaczego, ale są osoby, którym wydaje się, że każdy prawnik jest odpowiedni. W żadnej branży nie dochodzi do sytuacji, w której każdy specjalista jest odpowiedni. De facto pokazuje to, że ni czytaj więcej »

probiotyki

Probiotyk dla dziecka?

Jak widzicie, w tekście spojrzymy na sprawę probiotyku dla dziecka. Bardzo ciekawi mnie jak Państwo zapatrujecie się na ten aspekt. Należy mieć świadomość, że mają działanie profilaktyczne, zwłaszcz czytaj więcej »

TANIE Noclegi Ustroń

Baza noclegowa w Ustroniu

Jak widzicie napisany przeze mnie tekst będzie dotyczyć bazy noclegowej w Ustroniu. Jak się pewnie domyślacie taki a nie inny wybór w żadnym wypadku nie jest kwestią przypadku. Można powiedzieć, że j czytaj więcej »

 

Metody na naukę języka obcego

Fiszki

Metod na naukę języka obcego jest wiele. Głównie opierają się one na nauce grupowej. Każdy z nas doskonale zapewne pamięta lekcje języka obcego w szkole lub lektoraty na studiach. Wiele zajęć, na które zapisujemy się już w dorosłym życiu, wygląda całkiem podobnie. Są jednak metody, które pozwalają na indywidualną naukę języka obcego i wcale nie ma tu mowy o korepetycjach. Jedną z takich metod są fiszki.

Fiszki nie są jakimś spektakularnym odkryciem, okazało się jednak, że ich stosowanie w niezwykły sposób przyspiesza naszą naukę języka obcego. Są to niewielkie karteczki, na których umieszczane są słowa w innym języku – jedna fiszka – jedno słówko bądź wyrażenie. Dorośli mają tłumaczenie tego słowa np. na odwrocie, natomiast fiszki dla dzieci wykorzystują rysunki. Nauka za pomocą fiszek jest przyjemna i pozwala na zapamiętanie naprawdę dużej ilości słów w krótkim czasie. Wiele osób traktuje tę naukę jako bardzo skuteczną zabawę. Nauka w pojedynkę nie jest niestety łatwa. Możemy się nudzić czy irytować

Kilka zasad, których powinieneś przestrzegać, kiedy siadasz do samotnej nauki języka, np. wykorzystując do tego fiszki:

Znajdź swoje miejsce. Bardzo ważne jest to, aby nauka kojarzyła Ci się z bezpieczeństwem i miłym miejscem. Wybierz miejsce wygodne, w którym się dobrze czujesz i w którym nic, ani nikt nie będzie Cie rozpraszał.

Pustemu żołądkowi mówimy nie. Najedzonemu zresztą też. Siadając do nauki nie możesz być ani głodny, ani przejedzony.

dobra Fiszki

Nie przemęczaj się. Niekiedy wystarczy 15 minut z fiszkami, aby nauczyć się więcej, niż przez 2 godziny monotonnego zapamiętywania słówek.

Nie trać czasu. Fiszki SA lekkie, poręczne, nie zajmują wiele miejsca. Dostępne są również w wersji online. Oznacza to, że zawsze masz je przy sobie. Jesteś w kolejce do lekarza, dojeżdżasz tramwajem czy metrem z pracy lub do pracy? Nie trać czasu!

Selekcjonuj materiał. Fiszki są do tego idealne – umiesz, odkładaj i nie trać czasu – ucz się nowych słów!